Fragia Consulting s.r.o.

Upozornění na podvodné emaily

V Brně, 15. července 2014
Vážení přátelé,

v posledních dnech se v ČR šíří lavina zavirovaných emailů, které se snaží tvářit jako výzva z exekutorského úřadu. Na první pohled se zdá, že se jedná o podvodný úmysl vylákat z adresáta peníze. Skutečnost je ale jiná, ve skutečnosti uvedený bankovní účet neexistuje, a pravým účelem emailu je přimět adresáta otevřít přílohu, která obsahuje virus.

Email vždy obsahuje zfalšovanou adresu odesílate. V několika desítkách případů byla jako odesílatel vyplněna neexistující adresa z naší domény @fragia.cz, nejčastěji opiumism@fragia.cz, dále sleekly@fragia.cz a další. Je zbytečné na email odpovídat, emailová adresa, která se tváří jako odesílatel zprávy, neexistuje, a neexistuje ani smyšlená osoba, která je pod emailem podepsaná.

Pokud takovou zprávu dostanete, ať už z adresy @fragia.cz nebo z jakékoliv jiné, v žádném případě neotvírejte přílohu, a pokud ještě nemáte antivirový systém, rozhodně si jej pořiďte. A samozřejmě, neposílejte žádné peníze.

Pokud se cítíte emailem, který jste dostali, jakkoliv poškozeni, obraťte se prosím na Policii ČR. Je zbytečné se obracet na nás.

Děkujeme za pochopení a přejeme co nejméně styků s viry a jiným škodlivých softwarem.
Ing. Vladislav Kalina
jednatel společnosti Fragia Consulting s.r.o.